Hakkımızda

İKAP HARİTA MÜHENDİSLİK

2016 yılında Gaziantep’te kurulmuştur. Firmamız Gaziantep’in önde gelen mühendislik kuruluşlarından biridir. Güncel gelişmeleri takip ederek, bilimsel ve teknolojik alt yapımız ile kalitesini artırarak devam ettirmektedir.

Gaziantep’te harita ve kadastro alanında ihtiyaç duyduğunuz tüm işlemlerde sizin beklentilerinizin üstünde bir hız ve kalite ile İKAP HARİTA MÜHENDİSLİK’ in deneyimli ekibi tarafından son teknoloji haritacılık cihazları kullanılarak en doğru ölçüm teknikleriyle hazırlanmaktadır.

Türkiye ‘nin birçok ilinde harita ve mühendislik hizmeti vermiş ve vermekte olup bu alandaki faaliyetlerine devam etmektedir. Şirketimiz bünyesinde arazi araçları , GPS-CORS ve Total Station ile her türlü mühendislik işleri için gerekli çözüm aletleri bulunmaktadır. Hizmet politikamız olarak ; Müşterilerimizin beklentilerini en hızlı ve doğru şekilde karşılamaya, Ulusal ve uluslararası standartların gerekliliklerini yerine getirmeye ve destek aldığımız Global Avukatlık Ofisi aracılığı ile ortaya çıkabilecek tüm hukuki sorunlarınıza çözüm üretmeye gayret ediyoruz.

Harita mühendisliği nedir?

Yeryüzünün tamamının veya bir parçasının çeşitli tekniklerle (uydulardan konum belirleme, uydu görüntülerini işleme vb.) metrik anlamda ölçülmesi ve elde edilen mekansal verilerin bilgisayar ortamında değerlendirilerek harita ve planlar şeklinde ifade ve tasvir edilmesi; ayrıca konuma bağlı her türlü ölçüm, hesaplama, analiz ve görselleştirme çalışmaları ile ilgilenen mühendislik dalıdır. Harita Mühendisliği, teknolojik gelişmelere açık, çağdaş teknolojiyi en iyi uygulayan mühendislik dallarından biridir. Harita ve Kadastro Mühendisliği ve Geomatik Mühendisliği, bu meslek alanını tanımlamada kullanılan diğer isimlerdir.

Özetle, harita mühendisliğinin başlıca amacı; yaşadığımız yeryüzünü daha iyi anlamak, planlamak, düzenlemek, izlemek ve yönetmek için modern teknolojiye dayalı çeşitli mekansal tekniklerin geliştirilmesi ve kullanımı, ülke ihtiyaçlarına (planlama, mülkiyet, savunma vb.), mühendislik projelerine ve topluma yönelik çeşitli haritaların ve mekansal verilerin/bilgilerin üretimi, mekana ya da araziye ilişkin her türlü projenin yer yüzündeki (yatay ve düşey) konumunun hassas olarak belirlenmesidir.

WhatsApp
Merhaba; İkap Harita ve Mühendislik olarak sizlere nasıl yardımcı olabiliriz ?
Call Now Button